Łukasz Gutowski

mgr

Jestem psychologiem i terapeutą, który pasjonuje się regulacją emocji i budowaniem zdrowych relacji. Terapia systemowa to moja prawdziwa pasja, a najważniejsze w mojej pracy są ludzie i ich relacje.

Mam wiedzę i doświadczenie z zakresu adopcji, traumy wczesnodziecięcej i przywiązania. Jestem tatą adopcyjnym, tym samym rozumiem te wyzwania z własnego doświadczenia.

W mojej terapeutycznej praktyce, niezależnie od wieku klienta, staram się wykorzystać różnorodne podejścia. Czerpię inspirację z teorii poliwagalnej autorstwa Sevena Porgesa, prac Deb Dany, Gabora Maté oraz Petera A. Levine’a, czyli Somatic Experience. Te spojrzenia na to w jaki sposób ciało odzwierciedla przeżyte emocje, pozwalają mi lepiej zrozumieć i wesprzeć moich klientów w procesie zdrowienia i rozwoju, szczególnie tych, którzy doświadczyli traumy.

Jednym z moich obszarów specjalizacji jest praca z rodzinami, a teoria Bowbliego jest jednym z narzędzi, które wykorzystuję do analizy i interwencji w relacjach między członkami rodziny.

Jako wykładowca w Collegium Verum na kierunku psychologia, mam przyjemność dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi psychologami.

Nieustannie podlegam superwizji, co pozwala mi na rozwijanie moich umiejętności i zapewnia najwyższy poziom wsparcia dla moich klientów.