O nas

Poradnia Bioetyczna jest miejscem, w którym osoby zainteresowane mogą uzyskać poradę związaną z problematyką bioetyczną. Można w niej omówić dylematy sumienia związane z ingerencjami medycznymi w życie na różnych etapach rozwojowych – w ramach zagadnień bioetyki początków życia, trwania i końca życia.

W ramach działalności poradni można liczyć na praktyczną pomoc poprzez kontakt ze specjalistami szeregu dyscyplin medycznych, którzy w duchu personalizmu chrześcijańskiego mogą udzielić profesjonalnej porady lub pomocy medycznej.

Zagadnienia, w obrębie których można szukać pomocy w poradni, określa między innymi problematyka niepłodności (in vitro, naprotechnologia, adopcja); diagnostyki prenatalnej; ingerencji genetycznych; aborcji; traumy poaborcyjnej; ciąży pozamacicznej; transplantacji, etyki lekarskiej, opieki nad pacjentem w stanach terminalnych (uporczywa terapia, sedacja, stosowanie środków przeciwbólowych, reanimacja i resuscytacja, eutanazja).

Spotkania indywidualne

Kontaktując się z nami mogą Państwo umówić spotkanie, by omówić wątpliwości etyczne związane z ingerencjami medycznymi i trudnymi sytuacjami życiowymi, które one tworzą. W razie potrzeby istnieje możliwość umówienia spotkania ze specjalistą odnośnej dziedziny medycznej, terapeutycznej, czy socjalnej.

Zespół poradni

Zespół poradni stanowią bioetycy, lekarze i terapeuci, którzy w duchu personalizmu chrześcijańskiego są gotowi omówić dylematy etyczne oraz udzielić praktycznej porady związanej z terapią w trudnych sytuacjach zdrowia i choroby.

Zakres działalności

Oprócz poradnictwa indywidualnego Poradnia Bioetyczna zajmuje się organizowaniem cyklicznych spotkań dyskusyjnych Akademii Bioetycznej, współredagowaniem pisma Życie i Płodność oraz prowadzeniem działalności edukacyjnej w zakresie problematyki bioetycznej i terapeutycznej.

ZADZWOŃ DO NAS

Zapraszamy do umawiania konsultacji w sekretariacie Collegium Verum telefonicznie lub drogą mailową.

tel. +48 22 644 07 97
poradniabioetyczna@verum.edu.pl